2012 sommerens hotteste reisemål!
Med den elendige sommeren i 2012 friskt i minne er det allerede godt salg til neste sommers sommerferie, mange vil sikre seg billetter og plass tidlig- det blir faktisk fullt både på hotell og fly for enkelte destinasjoner! Det kan derfor være fornuftig å bestille både fly og hotell god tid i forveien-ofte får en best pris også da! Det er alltid en god ide å sjekke hos flere leverandører av reise&ferie, ofte kan det være store prisforskjeller på akkurat samme ferien! Jeg har samlet endel linker du kan sjekke her- «Nyttige reiselinker«
Dette er de mest populære reisemålene sommeren 2012:
1. Antalya, Tyrkia
2. Kreta, Hellas
3. Mallorca, Spania
4. Rhodos, Hellas
5. Kypros
Det er ikke så vanskelig å se-eller forstå- at det er sol og varme vi nordmenn i hovedsak er ute etter når vi reiser på ferie, noe vi også ser tydelig når vi ser på listen over de mest populære charterferielandene:
MEST POPULÆRE CHARTERLAND 2012:
1. Hellas. 280 000 – 10 prosent økning.
2. Tyrkia. 271 000 – 6 prosent økning.
3. Spania. 139 000 – 19 prosent økning.
4. Kypros. 45 000 – 8 prosent økning.
5. Bulgaria. 41 000 – 1 prosent økning
6. Egypt. 13 000 – 8 prosent nedgang.
7. Italia. 6000 – 17 prosent økning.
Det er ikke veeeeldig vanskelig å se at det er sol og varme som er populært, og den sterke kronen kombinert med problemene i sør-Europa hjelper også på. Det er rett og slett billigt å reise på ferie til «syden» for tiden, og det vet nordmenn å benytte seg av!
Lykke til med planleggingen av ferien 2013, og sjekk gjerne videoen under for litt reklame fra SAS- de satser nemlig friskt for sommeren!
Leave a comment